No 15.02.21. līdz 19.02.21. m. g. Medumu speciālajā pamatskolā notika projektu nedēļa. Projektu nedēļas tēma: “Mana puķu dobe”, mērķis – skolas estētikās vides labiekārtošana.

Mūsu skolēniem skola ir kā otrās mājas. Tāpēc viņiem ļoti iepatikās šī tēma, jo viņiem tika dota iespēja ideju daudzveidības veidošanas. Jaunas pieredzes nepieciešamība ir viens no svarīgākajiem bērniem. Saskaņā ar to mūsu projekts ir vērsts uz sensorā pieredzes paplašināšanu un jutekļu orgānu attīstību. Tāpēc mēs, visa skola, pētot literatūru un interneta resursus par mūsu klimatam labvēlīgajiem dekoratīvajiem augiem, nolēmām aprīkot mūsu skolas teritoriju. Šī projekta īstenošanas laikā mēs pieņemam, ka bērni ne tikai atpazīs krāsu nosaukumus un to izskatu, bet arī to noderīgās īpašības. Pētījumos mēs iepazīsimies ar dārza ziediem, to būtiskās aktivitātes īpašībām, to augšanas apstākļiem. Bērni apgūs daudzus jaunus vārdus - jēdzienus un vārdus. Skolēni skolotājas vadībā veidoja maketes un sastādīja projekta plānus turpmākajā realizācija dzīvē.


Mācības

           Medumu speciālā pamatskola uzņem bērnus ar Valsts vai pašvaldības pedagoģiski medicīniskās komisijas atzinumu. Skolotāji strādā pēc VISC apstiprinātajām mācību priekšmetu parauga programmām, kā arī ir izstrādājuši tām atbilstošus individuālos plānus izglītojamiem ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem  vai vairākiem smagiem attīstības traucējumiem, atbilstoši spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem. Medumu speciālās pamatskolas  audzēkņiem tiek nodrošināta iespēja apmeklēt individuālās/ grupu korekcijas nodarbības logopēdijā, ārstnieciskajā vingrošanā un ritmikā.

Audzināšana

          Medumu speciālās pamatskolas audzināšanas darbs notiek pamatojoties uz VISC audzināšanas darba prioritātem un skolas audzināšanas programmu.

Mērķis: 

  1. Audzināšanas procesā individualizācija, pamatojoties uz konkrēta skolēna iespējām un vajadzībām, lai bērns nekļūtu par slogu sabiedrībai, bet maksimāli būtu lietderīgs tai.
  2. Stiprināt piederību un lojalitāte Latvijas valstij.

Uzdevumi:

  1. Laicīgi diagnosticēt un novērst traucējošos faktorus, izmantojot dažādas iespējas bērna organisma stiprināšanai, kas veicinātu audzēkņa drošību un stabilitāti.
  2. Veicināt nacionālās identitātes un valstiskuma apziņu, piederību, lojalitāti Latvijas valstij, izpratni par vispārcilvēciskajām un kristīgajām vērtībām.
  3. Aktualizēt skolas iekšējo noteikumu ievērošanu, paaugstināt runas kultūru un attieksmi vienam pret otru, uzlabot skolas vidi.
  4. Stiprināt skolēnu patriotismu, kultūridentitāti un valstisko apziņu.

5.    Veicināt atbildību par dabas un apkārtējas vides aizsardzību.