Skola ir vienīgā speciālā skola Augšdaugavas novadā, tāpēc tajā mācās izglītojamie no dažādiem pagastiem. Augšdaugavas novadā tika uzsākta izglītojamo ar speciālām vajadzībām iekļaušana vispārizglītojošajās skolās. Bieži vien izglītojamiem no attālākiem pagastiem ir nepieciešama speciālās izglītības lielāka koncentrēšana gan mācību, gan audzināšanas darbā, gan medicīniskajā uzraudzībā, tādēļ izglītojamo vecāki izvēlas sev izdevīgu variantu sūtīt bērnus piemērotās speciālās izglītības iestādēs.  Uzsākot katru mācību gadu, skola veic izglītojamo ģimeņu izpēti, lai sniegtu savlaicīgu atbalstu viņu sociālo problēmu risināšanā. Skolu apmeklē izglītojamie no ģimenēm, no sociālās aprūpes centra “Latgale” filiāles “Kalkūni”(izglītojamie mācās skolā, bet dzīvo aprūpes centrā), Naujenes bērnu nama un bērnu nama-patversmes “Priedīte”.


LATVIJAS REPUBLIKA

AUGŠDAUGAVAS NOVADA PAŠVALDĪBA

MEDUMU IESPĒJU PAMATSKOLA


Reģ.Nr. 90000067261,Ilgas iela 15,Medumi, Medumu pagasts, Augšdaugavas novads,LV-5460,

Tālr. 65471574, e-pasts: specskola@medumi.lv

IEKŠĒJIE NOTEIKUMI

Medumi

2021.gada 31.augusts                                                                                                  Nr. 1

Izglītības procesa organizēšana, nodrošinot Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanu

Izdota saskaņā ar Ministru kabineta 2020.gada 9.jūnija noteikumu

Nr.360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi

COVID-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” 40.51.punktu un

Medumu speciālās pamatskolas nolikuma 30.punktu.

I Vispārīgie jautājumi

1.      Iekšējie noteikumi (turpmāk – Noteikumi) nosaka kārtību, kādā organizē izglītības procesu Augšdaugavas novada Medumu speciālajā pamatskolā (turpmāk – Skola), nodrošinot drošu izglītības procesu, lai mazinātu Iestādes darbiniekiem un izglītojamajiem risku inficēties ar Covid-19, īstenojot Ministru kabineta 2020.gada 9.jūnija noteikumos Nr.360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” (turpmāk – MK noteikumi) noteiktos informēšanas, distances ievērošanas, higiēnas un personas veselības stāvokļa uzraudzības pamatprincipus, kā arī testēšanas organizēšanu.

2.      Noteikumi ir saistoši Skolas darbiniekiem un izglītojamajiem.

3.      Izglītojamo likumisko pārstāvju (turpmāk – Vecāki) un citu Skolai nepiederošo personu uzturēšanās Skolā ir atļauta tikai ar direktora vai viņa pilnvarotās personas saskaņojumu. Visi Skolas apmeklētāji tiek reģistrēti, atzīmējot katra apmeklētāja vārdu, uzvārdu un kontaktinformāciju, kā arī norādot vizītes laiku un mērķi. Apmeklētājus reģistrē Skolas norīkota persona.

4.      Skolas darbinieki, izglītojamie un apmeklētāji ir atbildīgi par savas un apkārtējo veselības aizsardzību un šo Noteikumu ievērošanu.

II Izglītības procesa organizēšana

5.      Ievērojot MK noteikumos noteiktos pamatprincipus un no tiem izrietošās prasības, izglītības process pamatizglītības un profesionālās pamatizglītības programmās noris klātienē, atbilstoši Skolas direktora apstiprinātajam mācību priekšmetu stundu un nodarbību sarakstam, kurā var tikt veiktas izmaiņas atbilstoši epidemioloģiskajai situācijai Skolā vai valstī. Pirmsskolas izglītības programmā mācību process noris klātienē atbilstoši dienas režīmam.

6.      Saskaņojot ar Augšdaugavas novada pašvaldības izpilddirektori (turpmāk – Dibinātājs) un informējot Augšdaugavas novada pašvaldības Izglītības pārvaldi (turpmāk – Izglītības pārvalde) mācību procesu attālināti Skola īsteno atbilstoši skolas direktora rīkojumam, ja pirmsskolas, pamatizglītības un profesionālās izglītības programmas izglītojamam ir noteikti obligāti pretepidēmijas (karantīna, izolācija) pasākumi, kā arī ja izglītības programmas īstenošanas vietā ir izsludināta karantīna.

7.      Ievērojot MK noteikumu nosacījumus, saskaņojot ar Dibinātāju un informējot Izglītības pārvaldi, mācību procesu Skolā var īstenot attālināti atbilstoši skolas direktora rīkojumam:

a.       tā mācību priekšmeta (kursa) izglītojamiem, kura pedagogam noteikti obligāti pretepidēmijas (karantīna, izolācija) pasākumi;

b.      tā mācību priekšmeta (kursa) izglītojamiem, kura pedagogs nevar īstenot mācību procesu klātienē citu skolas direktora vai dibinātāja noteiktu pamatotu iemeslu dēļ;

c.       individuālās konsultācijas mācību priekšmetos (kursos) profesionālās programmas izglītojamiem, kuriem ir paredzēts kvalifikācijas eksāmens 2021./2022. mācību gadā;

d.      individuālās konsultācijas izglītojamiem, kuri ir pakļauti priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riskam pamatizglītības un profesionālās izglītības programmās.

8.      Skola par izmaiņām mācību priekšmetu un stundu plānā informē izglītojamos un Vecākus, izvietojot informāciju uz ziņojumu stendiem, ievietojot to elektroniskās skolvadības sistēmā e-klase (turpmāk – e-žurnāls), skolas mājas lapā http://medumu-speciala-pamatskola.mozello.lv/, nosūtot informāciju uz e-pastu, telefoniski, izmantojot e-platformas (WhatsApp) vai citādi.

9.      Piesardzības pasākumu īstenošanai un izglītojamo plūsmas organizēšanai:

a.       mācību stundas tiek organizētas pa klasēm nevis kabinetiem, izņemot mācību procesa nepieciešamību (sports, tehnoloģiju praktiskās nodarbības, informātika, laboratorijas, pētnieciskie darbi u.tml.);

b.      profesionālās programmas izglītojamo mācību stundas pamatā notiek atsevišķā ēkā;

c.       pirmsskolas un sākumskolas (1.–6.) klašu mācību stundas notiek programmas realizēšanas vietā, adrese: Alejas iela 20, Medumi, Medumu pagasts, Augšdaugavas novads;

d.      starpbrīžos izglītojamajiem pārsvarā uzturoties savas klases stāva koplietošanas telpās, ievērojot distanci un netraucējot mācību telpu vēdināšanu;

e.       interešu izglītības nodarbībās maksimāli ievērot distancēšanos (distancēšanās neattiecas uz interešu izglītību, kas saistīti ar šādām jomām - teātris, deja un mūzikas nodarbības).

10.  Izglītības process Skolā tiek nodrošināts saskaņā ar Skolas iekšējās kārtības noteikumiem, ciktāl tie nav pretrunā MK noteikumiem un Noteikumiem.

III Covid-19 infekcijas ierobežošanas pamatprincipu, piesardzības pasākumu ievērošana un nodrošināšana un testēšanas organizēšana

11.  Skola direktors, Covid-19 infekcijas izplatības novēršanas pamatprincipu ievērošanai Skolā, ar rīkojumu nosaka atbildīgās personas par informēšanu, distancēšanās ievērošanu, higiēnas prasību nodrošināšanu un ievērošanu, kā arī izglītojamo un darbinieku veselības stāvokļa uzraudzību un testēšanas organizēšanu.

12.  Komunikācijas nodrošināšana notiek atbilstoši Skolas direktora noteiktajai rīcības shēmai (pielikums) šādām mērķgrupām:

a.       Skola – Dibinātājs;

b.      Skolas direktors – darbinieki;

c.       Skola – izglītojamie;

d.      Skola – Vecāki;

e.       Vecāki/ izglītojamie – Skolas direktors.

13.  Skolas iekštelpās tiek izvietoti informatīvie plakāti un informatīvas norādes par Covid-19 piesardzības pasākumiem saskaņā ar MK noteikumos noteiktajām prasībām.

14.  Lai ierobežotu Covid-19 infekcijas izplatīšanos, izglītojamie un nodarbinātie tiek informēti par:

a.       nepieciešamību sekot savam veselības stāvoklim;

b.      nepieciešamību nekavējoties informēt Skolas atbildīgo personu – medmāsu un Skolas direktoru, ja darbiniekam vai izglītojamajam konstatēta inficēšanas ar Covid-19;

15.  Skolas koplietošanas telpās visi Skolas izglītojamie un darbinieki lieto mutes un deguna aizsegu.

16.  Mutes un deguna aizsegu var nelietot:

a.       personas ar acīmredzamiem kustību traucējumiem vai psihiskās veselības traucējumiem, kuru dēļ personai trūkst spēju vai iemaņu mutes un deguna aizsega lietošanai (t.sk., izglītojamie, kas Skolā apgūst izglītības programmas ar kodiem 21015911 un 21015921);

b.      izglītojamie, kas nav sasnieguši septiņu gadu vecumu;

c.       1.-3.klašu izglītojamie mācību telpā;

d.      Skolas darbinieki ar Sertifikātu mācību telpā vai savā darba kabinetā (vietā);

e.       izglītojamie ar Sertifikātu mācību telpā;

f.        sporta stundās un mūzikas stundās vokālo uzdevumu laikā.

17.  Distancēšanās un higiēnas prasību ievērošana Skolā (t.sk., internāta guļamtelpās) tiek nodrošināta atbilstoši MK noteikumiem, Veselības inspekcijas un Slimību profilakses un kontroles centra (turpmāk – SPKC) norādījumiem.

18.  Izglītojamo un darbinieku testēšana tiek veikta katru nedēļu atbilstoši Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļvietnē publicētajam algoritmam:

a.       testa nodošana – ceturtdiena no plkst.8.00 līdz 12.00;

b.      testa nodošana E.Gulbja laboratorijas (turpmāk – Laboratorija) kurjeram ceturtdienās no plkst.13.00;

c.       ja izglītojamais vai darbinieks atgriežas Skolā pēc prombūtnes vai neiekļaujas Skolas testēšanas grafikā, viņš ne vēlāk kā 48 stundu laikā pirms ierašanās Skolā Covid–19 testu veic patstāvīgi Laboratorijā, kurai nodoti izglītojamā un darbinieka dati

19.  Skolas medmāsa un/vai pedagogs regulāri (īpaši pirmdienās) veic vizuālu izglītojamo veselības apskati/uzraudzību, lai identificētu akūtas elpceļu infekcijas slimību pazīmes (drudzis, klepus, elpas trūkums, kakla sāpes, u.c.). Iespējamu slimības simptomu gadījumā Skolas medmāsa nodrošina izglītojamā izolāciju, veic ķermeņa temperatūras mērīšanu ar digitālo termometru, informē izglītojamā Vecākus. Vecākiem, pēc iespējas nekavējoties, jāierodas pakaļ bērnam un jāsazinās ar ģimenes ārstu vai saskaņojot ar Vecākiem, Skola organizē izglītojamā nogādāšanu dzīvesvietā. Ja slimības pazīmju cēlonis ir Covid – 19 infekcija, Vecākiem par to nekavējoties jāinformē Skola. Pēc pilnīgas atveseļošanās izglītojamais Skolā var atgriezties tikai ar ārsta izziņu.

20.  Visas mācību telpas pēc katras mācību stundas vēdina vismaz 10 minūtes (ziemā – vismaz 5 minūtes) vai mācību procesa laikā, ja mācību telpā monitorētā CO2 koncentrācija gaisā pārsniedz 1000 ppm[1]. Koplietošanas telpas pēc katra starpbrīža vēdina vismaz 10–20 minūtes (ziemā – vismaz 5 minūtes). Par mācību telpu vēdināšanu atbild pedagogs, koplietošanas telpu vēdināšanu nodrošina dežurējošais saimnieciskā personāla darbinieks.

21.  Lai novērstu izglītojamo drūzmēšanos, starpbrīžu laikā Skolas gaiteņos tiek organizētas izglītojamo pašpārvaldes dežūras.

22.  Ēdināšanu Skolā organizē tā, lai ēdamzālē vienlaicīgi ēd ne vairāk kā 20 personas un galdi atrodas vismaz 2 m attālumā viens no otra. Izglītojamo ēdināšana tiek organizēta vairākās maiņās un tikai pedagoga vai skolotāja palīga (bērnu aprūpētāja) uzraudzībā.

23.  Skola izvērtē pasākumu organizēšanu un organizē pasākumus tikai tādos gadījumos, ja ir iespējams ievērot Covid – 19 izplatības mazināšanas pamatprincipus.

24.  Izglītojamie:

a.       ievēro Skolas iekšējās kārtības (internāta) noteikumus (atrodas uz informatīvajiem stendiem, publicēti mājas lapā un ar tiem klases (grupas, kursa) audzinātājs izglītojamos iepazīstina pret parakstu);

b.      ievēro personīgo higiēnu, pēc tualetes apmeklējuma, dodoties uz ēdamzāli mazgā un dezinficē rokas, norādītajos mācību priekšmetu stundu starpbrīžos uzturas gaitenī pie savas mācību telpas, ievēro distancēšanās norādījumus, gaitenī atrodoties arī citu klašu izglītojamajiem;

c.       izmanto tikai personīgos individuālos mācību un aizsardzības līdzekļus;

d.      pēc mācību stundām nekavējoties dodas uz internāta grupas nodarbību telpu;

e.       izmanto individuālās ūdens pudeles ar dzeramo ūdeni vai vienreiz lietojamās glāzes.

25.  Izglītojamo Vecāki:

a.       saziņai un informācijas apmaiņai ar Skolu izmanto telefonu, e-pastu, e-platformas (WhatsApp), Skolas mājas lapu un elektroniskās skolvadības sistēmu e-žurnāls;

b.      tiek aicināti vērot savu bērnu veselības stāvokli un nevest/nelaist uz Skolu, sazināties ar ģimenes ārstu, ja bērnam novērojamas infekciju slimības pazīmes (Skolā var atgriezties tikai pēc pilnīgas atveseļošanās ar ģimenes ārsta izziņu, ko iesniedz klases (grupas, kursa) audzinātājam vai Skolas medmāsai);

c.       ja bērnam ir raksturīgas alerģiskas reakcijas vai citas fizioloģiskas īpatnības, kas izpaužas līdzīgi augšējo elpceļu slimībām, mācību gada sākumā par to informēt Skolas medmāsu un klases (grupas, kursa) audzinātāju, iesniedzot ģimenes ārsta izziņu;

d.      ja kādam no ģimenes locekļiem, ar kuriem bērns dzīvo kopā, piemērota stingra mājas karantīna un SPKC izglītojamo noteicis par kontaktpersonu, nekavējoties informē par to klases (grupas, kursa) audzinātāju un sekmē bērna piedalīšanos mācību procesā attālināti līdz SPKC (ģimenes ārsta) noteiktā Skolas apmeklējuma aizlieguma beigām.

26.  Klašu (grupu, kursu) Vecāku sapulces un Skolas padomes sanāksmes tiek rīkotas attālināti.

27.  Pedagogi veic galda virsmu, mācību darbā izmantoto koplietošanas mācību līdzekļu un piederumu dezinfekciju (piemēram, lietojot profesionālās programmas tehnisko aprīkojumu, datora klaviatūru, sporta aprīkojumu u.c.), ja mācību telpā uz nākamo mācību priekšmeta stundu ierodas cita klase, atver logus klašu telpu vēdināšanai starpbrīdī.

28.  Mācību stundu laikā tehniskie darbinieki dezinficē virsmas, kas atrodas Skolas koplietošanas telpās, piemēram, durvju rokturus, kāpņu margas, palodzes, virsmas un krānus tualetēs u.c., kā arī atver logus koplietošanas telpu vēdināšanai.

29.  Klašu (grupu, kursu) audzinātāji mācību gada pirmajā klases stundā veic izglītojamo informēšanu par Skolā noteiktajiem drošības pasākumiem, to ievērošanu, skaidro šo pasākumu nepieciešamību inficēšanās risku mazināšanai. Klašu (grupu, kursu) audzinātāji informē izglītojamos par personīgās higiēnas nosacījumu ievērošanu: pareizu roku higiēnu (biežu un rūpīgu roku mazgāšanu un dezinfekciju) un personīgās higiēnas (pareizas klepošanas, šķaudīšanas un deguna šņaukšanas kultūras) ievērošanu, par testēšanas nosacījumiem, mutes un deguna aizsega lietošanas prasībām.

IV Komunikācija un atbildība

30.  Atbildīgais par epidemioloģisko prasību ieviešanu un koordinēšanu ir skolas direktors.

31.  Atbildīgais par epidemioloģisko prasību ievērošanu (distancēšanās, higiēnas prasību ievērošana, dezinfekcijas kārtība, darbinieku un izglītojamo testēšana, Sertifikātu uzraudzība, u.c.) ir skolas medmāsa, bet par dezinfekcijas līdzekļu nodrošināšanu – saimniecības pārzinis.

32.  Atbildīgie par izglītojamo veselības stāvokļa novērošanu ir:

a.       mācību procesa, interešu nodarbību laikā – skolotāji, audzinātāji, skolas medmāsa;

b.      ārpusstundu pasākumu laikā – pasākuma organizators, direktora vietnieks audzināšanas darbā;

c.       internāta nodarbību laikā – internāta (grupas) skolotājs/audzinātājs;

d.      nakts laikā – dežurējušie bērnu aprūpētāji;

e.       izglītojamo pavadīšana skolas transportā uz/no Skolas – pedagogi pavadoņi

33.  Skolas komunikācijas kanāli:

a.       ar izglītojamajiem ir: e-pasts, tālrunis, sociālie tīkli, e-platformas (WhatsApp vai tml.), E-žurnāls – atbildīgi klašu (grupu, kursu) skolotāji un audzinātāji;

b.      ar izglītojamo vecākiem vai to likumiskajiem pārstāvjiem ir: e-pasts, tālrunis, sociālie tīkli, e-platformas (WhatsApp vai tml.), E-žurnāls – atbildīgi klašu/pirmsskolas grupu/profesionālo grupu audzinātāji/skolotāji;

c.       ar Dibinātāju, Izglītības pārvaldi, SPKC un Izglītības kvalitātes valsts dienestu – skolas direktors.

V Noslēguma jautājumi

34.  Noteikumi ir pieejami Augšdaugavas novada Izglītības pārvaldes mājas lapā https://edu.daugavpilsnovads.lv, Skolas mājas lapā http://medumu-speciala-pamatskola.mozello.lv/, lietvedībā un skolotāju istabā.

35.  Izglītojamie un Vecāki tiek informēti, kur var iepazīties ar Noteikumiem.

36.  Ja Skolas rīcībā nonāk informācija, ka Vecāki ļaunprātīgi izmanto situāciju, maldina par bērna veselības stāvokli, slēpj informāciju par saskari ar Covid-19 kontaktpersonām vai inficēšanos ar Covid-19, Skolas direktors sazinās ar atbildīgajiem dienestiem un informē Izglītības pārvaldi, lai kopīgi risinātu situāciju.

37.  Kārtība stājas spēkā ar 2021.gada 1.septembri. Situācijā, kad valstī epidemioloģiskā drošība COVID-19 infekcijas izplatībai nebūs jānodrošina, kārtība atceļama ar skolas direktora rīkojumu.

38.  Atzīt par spēku zaudējušu skolas direktora 2020.gada 26.augusta rīkojumu Nr. 4-1/46 “Medumu speciālās pamatskolas mācību procesa organizēšanas ar 2021.gada 1.septembri kārtība”.

Medumu speciālās pamatskolas direktors                  (paraksts)                     Ēriks Lukmans/



[1] Katras mācību telpas gaisa monitoringu veic, tiklīdz skolā būs pieejami gaisa kvalitātes mērītāji.